Sesja zdjęciowa w plenerze o złotej godzinie.

O tak! Zdecydowanie uwielbiamy ten moment. Cudowne miękkie, złote światło. Fotografie przesycone są fascynującymi barwami i nutką tajemniczości. Sesja zdjęciowa w plenerze i złota godzina, to recepta na idealne fotografie, które z pewnością zachwycą. Golden Hour to najlepsza pora dnia na zdjęcia.

Sesja zdjęciowa w plenerze o złotej godzinie.

Bez światła nie ma fotografii.

Trzeba pamiętać o tym, że na to czy sesja zdjęciowa w plenerze (i nie tylko) będzie udana, wpływ ma wiele czynników. Nie tylko znaczenie mają umiejętności fotografa czy dobra współpraca fotografowanej osoby, ale bardzo dużą funkcję spełnia oświetlenie. Bo przecież fotografia bez światła nie istnieje. To ono sprawia, że na światłoczułej matrycy zapisany zostaje obraz. To magiczne działanie światła uwodzi widza. A relacja światła i cieni nadaje jej głębi oraz tworzy wrażenie trójwymiarowości.

Ciekawe miejsca na sesję zdjęciową w plenerze są często bardzo blisko. Wystarczy “wprawne oko” fotografa.

Co to jest złota godzina (Golden Hour)?

„Złota godzina” to w fotografii pora dnia w trakcie wschodu słońca i tuż po oraz moment przed zachodem słońca i w trakcie jego trwania. Wtedy to słońce emituje piękne ciepłe światło o złotej barwie, co sprawia, że fotografie zyskują niepowtarzalny i pełen kontrastu klimat. Czas trwania „złotej godziny” wbrew swojej nazwie jest zależny od szerokości geograficznej. W Polsce złota godzina trwa ok. 40 minut. A im bliżej równika, tym krótszy jest czas idealnego światła.

Co jeśli w dany dzień niebo jest zachmurzone? Wtedy sesje zdjęciowe w plenerze można wykonać o dowolnej godzinie w ciągu dnia, ale pamiętając o tym, że im bliżej zachodu słońca, tym gorsze światło.

Sesja portretowa w plenerze o zachodzie słońca.

Zastanawiacie się czasem jaką sesję zdjęciową wybrać dla siebie bądź swoich bliskich. Sesja portretowa w plenerze o zachodzie słońca to jedna z wielu opcji.

Podczas naszej sesji z Mileną zależało nam na wykonaniu niewymuszonych portretów z nutką ekspresji w świetle zachodzącego słońca. W każdej sesji zdjęciowej jaką wykonujemy, zależy nam na tym, aby osoba, którą fotografujemy czuła się swobodnie przed obiektywem. Nie ma mowy o stresie i jakimkolwiek skrępowaniu 🙂 Jednym słowem LUZ 🙂 plus dobra zabawa. Dbamy o jak najlepszy kontakt, bo dobra relacja, to klucz do sukcesu 🙂

Przed każdą sesją zdjęciową trzeba dograć wszystkie szczegóły, aby później efekt końcowy zachwycił. Nie tylko wybieramy odpowiednie miejsce, ale w głównej mierze skupiamy się na całej stylizacji. Dlatego też czerwona sukienka nie była tu wybrana przez przypadek. Kolor czerwony pięknie kontrastuje z bielą (tutaj bukiet rumianku), ale także symbolizuje m.in. energię, działanie, miłość, pasję czy chociażby piękno. Zależało nam na delikatnym makijażu, który w bardzo subtelny sposób podkreślił jedynie oczy.

Wykonując sesje zdjęciowe w plenerze, trzeba pamiętać o tym, że natura rządzi się własnymi prawami i nie da się zaplanować pogody, mimo tego nie należy się poddawać, ponieważ przyroda potrafi niejednokrotnie zaskoczyć i podarować nam niesamowite warunki do stworzenia bajecznych ujęć.

I tak było w tym przypadku. Początek sesji był niepewny. Nadchodziła chmura burzowa i niestety słońce całkowicie znikło. Wszystko wskazywało na to, że zaplanowane zdjęcia nie zostaną zrealizowane. Ale my, jak to my, nie odpuściliśmy 😊 i na sam zachodzik, słońce cudownie zaświeciło, a chmury deszczowe dodatkowo stworzyły wyjątkowy ekspresyjny klimat! Zobaczcie sami czy było warto zaczekać.

Zapytaj o sesję zdjęciową

Podoba Ci się ta sesja zdjęciowa? Chciałabyś podobną sesję o złotej godzinie, ale nie masz odwagi? Boisz się, że nie będziesz wiedzieć, co robić i jak zachować się przed obiektywem? Nie potrzebnie!! Jesteśmy zupełnie normalnymi ludźmi i podpowiemy wszystko tak, żeby było dobrze 🙂 Odważ się i zapisz na sesję już dziś! Pozwól zabrać Cię w przygodę Twojego życia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *